Son dakika haberi – Olay tez: “Fenerbahçe şampiyon olamazsa, Aziz Yıldırım…”

 Son dakika haberi – Olay tez: “Fenerbahçe şampiyon olamazsa, Aziz Yıldırım…”

YILDIRIM’DAN KOÇ’A SALVOLAR

Fenerbahçe’de cuma günü Çırağan Sarayı’nda basın önüne çıkan Aziz Yıldırım 3 yıllık süren sessizliğini bozdu. Eski yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, Lider Ali Koç’a sert tenkitlerde bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TELEVİZYONA ÇIKMA DAVETİ

Lider Ali Koç dün Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Yıldırım’a cevap verdi. Lider Koç, Aziz Yıldırım’a televizyona çıkma davetinde bulunarak “Kendini bilmez açıklamalar, istikrarsız, tutarsız, intikam isteği ile bezenmiş tehditkar, yakışıksız üslup, kibir, parmak sallamalar…” tabirlerini kullandı.

TANSİYON YÜKSELDİ

Bu konuşmaların akabinde sarı-lacivertli toplulukta tansiyon ve tansiyon uygunca yükselirken, Milliyet Gazetesi müellifi Cemal Ersen köşesinde son gelişmeleri masaya yatırdı. İşte Ersen’in yazısı…

“BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI”

“Öncelikle şunu belirteyim; Fenerbahçe kongresine 24 saat kala futbol gündemine damgasını vuran Aziz Yıldırım, her ne kadar “bir daha aday olmayacağım” dese de üç yıl evvelki mağlubiyetin rövanşını kesinlikle almak isteyecektir. Basın toplantısında kullandığı lisan ve üslup camiayı ikiye böldü. Yıldırım’ı eleştirenler de oldu, Ali Koç’un başarısızlığı üzerinden yaptığı tenkitleri destekleyenler de… Eski lider doğaçlama konuştuğu kısımlarda niyetini de aşikâr etti aslında. Hani derler ya “baklayı ağzından çıkardı” diye. Evet çıkardı.

“AYAĞINI DENK AL, BURADAYIM!”

Vakit zaman tehditkar sözlerle, bazen de açık biçimde Ali Koç’a olan öfkesini ve kızgınlığını lisana getirdi. “Ayağını denk al, buradayım ve Demokles’in kılıcı üzere başının üzerinde duracağım” iletisini verdi.Daha açıkçası; “üzerime gelmeyin, sizi o idareden indiririm” dedi.Peki neden üç yıl susup kongre arefesinde patladı Aziz Yıldırım? Koç ve yöneticilerinin onun periyoduna dair suçlamaları karşısında niye bugünü bekledi?

“F.BAHÇE ŞAMPİYON OLAMAZSA…”

Çok net söyleyeyim; Fenerbahçe bu dönem da şampiyonluğa ulaşamaz ise topluluğun kendisini tekrar misyona davet edeceğinden emin Yıldırım. Argüman ediyorum, öngörüm gerçekleşirse seneye bu vakitlerde Aziz Yıldırım tek başına gireceği inanılmaz genel heyette Fenerbahçe’ye ikinci kere lider seçilir.

“BİR EGO PATLAMASI”

Yıldırım’ın misyon mühletinin son on yılında en az iki defa “aday olmayacağım” deyip, “camia istedi, zorladı” gerekçesiyle devam ettiği hafızalarımızda. Bir de “Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim” tabiri var. Tezimi kuvvetlendiren en kıymetli ispat bu. Bir ego patlaması.

“ÇOK BİLENMİŞ, ÇOK DOLMUŞ”

Yıldırım başka kaldığı periyotta çok bilenmiş, çok dolmuş. Haklı olduğu bahisler yok mu? Fenerbahçe kulübüne sıfırdan kazandırdığı o kadar yatırım ve tesisin yok sayılmasına içerlemesi olağan. Şike sürecinde yaşadıklarıyla ilgili sitemlerinde de haklı olabilir.

“HEDEF CAMİAYI DEĞİŞİME HAZIRLAMAK”

Lakin büyük kulüplerde şampiyonluğun dışındaki her derece başarısızlıktır. Yıldırım, lider Koç’un üç yıllık periyodunu eleştirirken, kendi vazife mühletinin son dört yılında Fenerbahçe’nin şampiyon olamadığı gerçeğini de unutmamalı. Ali Koç’un o tarihi kongreyi kazanmasının asıl münasebeti bu değil mi? Hesaplaşmaların bu türlü ulu orta yapılmasının tek nedeni olabilir; toplulukları değişime hazırlamak ve “ben hâlâ buradayım” demek.

“ALİ KOÇ’UN İŞİ SAHİDEN ZOR”

Aziz Yıldırım’ın basın toplantısından çıkarımım bu. Ali Koç’un işi hakikaten güç. İtiraf ettiği yanılgılarından arınması için bir dönem kâfi mi? Bence bu dönem son bahtı. Her şeye sıfırdan başlamak için çok geç. Para yok, planlama yok, takım yapılanması yok, şimdi teknik yönetici yok. Beklentileri karşılamak için ne kadar gücü var bilemem lakin gerçek şu; alanlara dönmek için kramponlarının vidalarını parlatan bir Aziz Yıldırım tehlikesi var önünde!..

YENİ ÜYELERE ÖZEL 100 TL OYNA 100 TL KAZAN –

Yorum Yap